Kommunikation

Kommunikation understøtter kommunens arbejde som koncern og udviklingen af Randers Kommune som samfund.

Kommunikationsafdelingen har følgende opgaveportefølje:

  • Ekstern og intern kommunikation
  • Drift af kommunens kommunikationsplatforme herunder web og sociale medier
  • Løbende udvikling af kommunikationsstrategi
  • Kommunikationsrådgivning
  • Intern kommunikation til medarbejdere ved Randers Kommune herunder drift af intranet og personaleblad
  • Kommunikation rettet til borgere, virksomheder og omverden både via PR, web og annoncering
  • Udvikling af digitale platforme og sociale medier
  • Pressesamarbejde
  • Grafisk design og grafiske elementer

Kommunikationschef
Karen Balling Radmer
Telefon: 8915 1531
Mobil: 5156 2531
E-mail: kbr@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Erhverv, Miljø & Teknik)
Christian Sloth Olesen
Telefon: 8915 1527
Mobil: 2943 7292
E-mail: cso@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Kultur og events)
Kenneth Lemvig Sørensen
Telefon: 8915 1150
Mobil: 4012 5708
E-mail: kls@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Børn og Skole)
Marie Dalsgaard Ulrikkeholm
Mobil: 2140 8911
E-mail: Marie.Dalsgaard.Ulrikkeholm@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Børn og Skole) - på barsel
Martine Fibiger
Telefon: 8915 1152
Mobil: 2620 5250
E-mail: martine.fibiger@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Randers Cykelby, Miljø & Teknik)
Britt Møller
Telefon: 8915 1539
E-mail: Majbritt.Moeller@randers.dk

Kommunikationskonsulent (Natur)
Kim Brandt Thomsen
Telefon: 8915 1926
Mobil: 2843 3280
E-mail: kim.brandt.thomsen@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Social og Arbejdsmarked)
Mathias Freund Østergaard Nielsen
Telefon: 8915 1904
Mobil: 6020 9120
E-mail: mfn@randers.dk

Kommunikationsmedarbejder (Sundhed og Omsorg)
Marie Have Qvist
Telefon: 8915 1503
E-mail: mhq@randers.dk

Webkonsulent og projektleder
Ulrik Fynbo
Telefon: 8915 1914
Mobil: 5156 2914
E-mail: ulrik.fynbo@randers.dk

Webkonsulent og projektleder
Dorthe Dee
Telefon: 8915 1915
Mobil: 5156 2915
E-mail: ddo@randers.dk

Digitaliseringskonsulent
Jan Hyldgaard Engrob
Telefon: 8915 1046
Mobil: 6126 8146
E-mail: jhe@randers.dk

Webkonsulent
Kamilla Hansen
Telefon: 8915 1728
Mobil: 2025 5169
E-mail: kamilla.hansen@randers.dk

Grafik og Layout
Jeanette V. Bundgaard
Telefon: 8915 1821
E-mail: jvb@randers.dk