Folkeoplysningsudvalget

Udvalget beslutter, hvad der er tilskudsberettiget folkeoplysning, vedtager regler for tilskud til foreninger/aftenskoler og fordeler kommunale lokaler/anlæg.

Medlemmer

Valgt af foreninger og aftenskoler i 2018

Idrætten
Torben Kjeldsen, 40 11 96 08, Totte@rgf.dk
Malte Larsen, malte.larsen@hotmail.com
Jens Grimstrup Larsen, jgl@dlf.dk

Aftenskoler
Michael Kull, 28 11 63 64, mk@fof-randers.dk
Else Norvin, 20 65 61 73, else@aofhuset.dk

Øvrige foreninger
Lars Gravsholt, 86 40 61 67 / 20 66 39 18, lars.gravsholt@gmail.com
Søren Carøe, 21 48 44 47, scaroe@fdf.dk

Handicapforeninger
Per Havshøi, 26 55 42 91, perhav@aofhuset.dk

Valgt af byrådet

Louise Høgh, 22 98 44 24, louise.hoeg@randers.dk
Karen Lagoni, 22 14 18 16, karen.lagoni@randers.dk
Mogens Nyholm, 20 65 89 63, mogens.nyholm@randers.dk
Pia Moldt, 87 55 35 66, pia.moldt@randers.dk
Susanne Nielsen, 61 68 56 43, Susanne.Nielsen1@randers.dk
Christina Kjærsgaard, 40 11 73 91, christina.kjaersgaard@randers.dk
Daniel Madié, 30 34 50 33, daniel.madie@randers.dk

Dagsordner og referater