Center for Virksomhedsservice og Rekruttering

Jobcenter Randers Erhverv har skiftet navn til Center for Virksomhedsservice og Rekruttering. Vi tilbyder samme sparring, aktiviteter og services, som vi plejer.

I kan nemt, hurtigt og gratis få hjælp til at afdække jeres aktuelle behov - og til at finde løsninger, der gør en forskel for virksomheden. Vi:

  • besøger årligt mere end 2000 lokale virksomheder med det formål at løse lokale arbejdskraftudfordringer.
  • tilbyder professionel, hurtig og effektiv rekruttering inden for alle brancher.
  • tilbyder virksomhedsservice inden for rekruttering, fastholdelse af medarbejdere, samt uddannelse og opkvalificering.
  • afholder netværksarrangementer for lokale ledermentorer og andre CSR/ESG interesserede.
  • hjælper virksomheder, der ansætter medarbejdere med brug for ekstra støtte og vejledning.
  • besvarer spørgsmål fra virksomheder vedrørende VITAS, voksenlærlinge og virksomhedspraktik på tlf.: 8915 7990 eller jobcenter.erhverv@randers.dk.

Vi tilbyder virksomhedsservice inden for tre spor:

  1. Rekruttering
  2. Uddannelse/opkvalificering
  3. Fastholdelse og erhvervsevne

Vi afholder løbende forskellige events og aktiviteter, herunder netværksmøder, leder- og medarbejdermentorkurser, messer og Jobdating.

Ledelse

Tine Arensbach

Tine Arensbach
Virksomhedsservicechef, Center for Virksomhedsservice og Rekruttering
Kontakt: 5160 0111
E-mail: tine.arensbach@randers.dk

Virksomhedskonsulenter

Carsten Reinholdt Andersen

Carsten Reinholdt Andersen
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2337 4819
E-mail: ca@randers.dk

Jakob Lollesgaard

Jakob Lollesgaard
Teamkoordinator, Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2147 7214
E-mail: jakob.lollesgaard@randers.dk

Jevgenia Karg

Jevgenia Karg
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2437 8692
E-mail: jevgenia.karg@randers.dk

Lasse Steen Christensen

Lasse Steen Christensen
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2054 9701
E-mail: lsc@randers.dk

Michael Kristoffersen

Michael Kristoffersen
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 5156 2115
E-mail: mkr@randers.dk

Ole Würtz

Ole Würtz
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2941 9587
E-mail: ow@randers.dk

Thomas Simonsen

Thomas Simonsen
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2176 1025
E-mail: tws@randers.dk

Tonny Hansen

Tonny Hansen
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 9243 0994
E-mail: tonny.hansen@randers.dk

Peter Møller

Peter Møller
Virksomhedskonsulent
Kontakt: 2054 4959
E-mail: pgm@randers.dk

Rekrutteringskonsulenter

Camilla Knapp Pihl

Camilla Knapp Pihl
Rekrutteringskonsulent
Telefon: 2160 2683
E-mail: camilla.knapp.pihl@randers.dk

Joceline Ngazeba Ebaba

Joceline Ngazeba Ebaba
Rekrutteringskonsulent
Telefon: 2160 9146
E-mail: joceline.ngazeba.ebaba@randers.dk

Mette Jensen

Mette Jensen
Rekrutteringskonsulent
Telefon: 2058 6812
E-mail: mette.jensen@randers.dk

Henrik Bugge

Henrik Bugge
Rekrutteringskonsulent
Telefon: 2941 9551
E-mail: henrik.bugge@randers.dk

Simone Liljeqvist

Simone Liljeqvist
Rekrutteringskonsulent
Telefon: 2130 3494
E-mail: simone.liljeqvist@randers.dk