Udvikling, Miljø og Teknik

Her kan du finde kontaktoplysninger til afdelingerne i Udvikling, Miljø og Teknik-forvaltningen.

Affald

Hjemmeside: Affald
Telefon: 8915 1617
E-mail: affald@randers.dk

 
Byggesag

Hjemmeside: Byggesag
Kontakt vedrørende byggeri

 
Byggegrunde

Hjemmeside: Byggegrunde
Camilla Meyer Bärnholt
Telefon: 8915 1886
E-mail: byggegrunde@randers.dk

 
Drikkevand

Hjemmeside: Vand
E-mail: drikkevand@randers.dk

 
Ejendomsservice

Forvalter og servicerer Randers Kommunes bygninger; såsom skoler og institutioner mm.
Telefon: 8915 6969
E-mail: Ejendomsservice@randers.dk

 
Erhverv og Bosætning

Se en oversigt over medarbejderne i Erhverv og Bosætning og deres arbejdsområder.

 
Erhvervsgrunde

Hjemmeside: Erhvervsgrunde
Claus Hilligsø Bak
Telefon: 2912 9387
E-mail: Claus.Hilligso.Bak@randers.dk

 
Jord

Hjemmeside: Jord
E-mail: jord@randers.dk

 
Klima og Energi

Hjemmeside: Klima og Energi
E-mail: klima@randers.dk

 
Landbrug

Hjemmeside: Landbrug
E-mail: landbrug@randers.dk

 
Miljø

Hjemmeside: Miljø
Find din miljøsagsbehandler her.

 
Naturbeskyttelse

Hjemmeside: Natur
E-mail: naturbeskyttelse@randers.dk

 
Plan

Hjemmeside: Plan
E-mail: plan@randers.dk

 
Randers Naturcenter

Hjemmeside: Randers Naturcenter
Gudenåvej 20
8920 Randers NV
Telefon: 8643 2537
E-mail: naturcenter@randers.dk

 
Veje og trafik

Hjemmeside: Veje og trafik
E-mail: vejeogtrafik@randers.dk

 

Henvendelser med følsomme personoplysninger

Indeholder din henvendelse til  Udvikling, Miljø og Teknik følsomme personoplysninger (f.eks. CPR-numre og helbredsoplysninger) skal du kontakte os via Digital Post (husk at have dit NemID-nøglekort klar):

Send Digital Post til Udvikling, Miljø og Teknik