Arbejdsmarked

Arbejdsmarkedsafdelingen er ansvarlig for beskæftigelsesindsatsen, herunder de forskellige dele af jobcentret, sprogcentret og borgerservice.

Arbejdsmarkedschef 
Søren Buskbjerg Sneftrup
Mobil: 2071 6715
E-mail: Soren.Buskbjerg.Sneftrup@randers.dk 

Jobcenter Randers Erhverv

Chef
Tine Arensbach
Telefon: 8915 7527
Mobil: 5160 0111
E-mail: tan@randers.dk

Læs om Jobcenter Randers Erhverv her.

Jobhuset

Afdelingsleder
Karina Rask
Telefon: 8915 7943
Mobil: 3034 5021
E-mail: karina.rask@randers.dk

Sygedagpenge

Afdelingsleder
Lars Præcius
Telefon: 8915 7679
Mobil: 2374 3864
E-mail: lars.praecius@randers.dk

Ydelseskontoret

Afdelingsleder
Anita Henneberg Laursen
Telefon: 8915 1205
Mobil: 2125 2264
E-mail: Anita.Henneberg.Laursen@randers.dk

Souschef
Dennis Pradeep Lehman Jakobsen
Telefon: 8915 7682
Mobil: 2490 0767
E-mail: Dennis.Pradeep.Lehman.Jakobsen@randers.dk

Integration

Afdelingsleder
Karina Rask
Telefon: 8915 7943
Mobil: 3034 5021
E-mail: karina.rask@randers.dk

Udviklingshuset

Afdelingsleder
Per Damgaard Petersen
Mobil: 3055 2782
E-mail: per.damgaard.petersen@randers.dk

Souschef
Suvada Kasumovic
Mobil: 2399 2297
E-mail: Suvada.Kasumovic@randers.dk

Souschef
Nanna Thorn Poulsen
Mobil: 6113 3397
E-mail: Nanna.Thorn.Poulsen@randers.dk

Uddannelseshuset

Afdelingsleder
Pia Bendtzen
Telefon: 8915 7951
Mobil: 2939 1517
E-mail: pb@randers.dk

UU Randers

Afdelingsleder
Morten Skivild
Telefon: 2934 4933
E-mail: morten.skivild@randers.dk

Læs om UU Randers og uddannelsesvejledning her.

Sprogcenter Randers

Centerchef
Liselotte Keld Blokkebak
Mobil: 2027 6497
E-mail: liselotte.keld.blokkebak@randers.dk 

Souschef
Hanne Haahr Jensen
Telefon: 8915 7704
Mobil: 2487 6619 
E-mail: hanne.haahr.jensen@randers.dk

Læs om Sprogcenter Randers her.

Borgerservice

Afdelingsleder
Birgitte Guldberg
Telefon: 8915 1700
Mobil: 3086 6522
E-mailbirgitte.guldberg@randers.dk

Læs om forskellige ting Borgerservice kan hjælpe med her.