Arbejdsmarked

Arbejdsmarkedsafdelingen er ansvarlig for beskæftigelsesindsatsen, herunder de forskellige dele af jobcentret, sprogcentret og borgerservice.

Arbejdsmarkedschef 
Ole Andersen
Telefon: 8915 7801
Mobil: 5156 2200
E-mail: ole.andersen@randers.dk

Jobcenter Randers Erhverv

Chef
Tine Arensbach
Telefon: 8915 7527
Mobil: 5160 0111
E-mail: tan@randers.dk

Læs om Jobcenter Randers Erhverv her.

Jobhuset

Afdelingsleder
Karina Rask
Telefon: 8915 7943
Mobil: 3034 5021
E-mail: karina.rask@randers.dk

Souschef (Fleksgruppen)
Monica Enggaard Klausen
Telefon: 8915 7862
Mobil: 3054 5137
E-mail: monica.enggaard.klausen@randers.dk 

Sygedagpenge

Afdelingsleder
Lars Præcius
Telefon: 8915 7679
Mobil: 2374 3864
E-mail: lars.praecius@randers.dk

Ydelseskontoret

Afdelingsleder
Sanni Tolstrup
Telefon: 8915 1205
Mobil: 2047 3793
E-mail: sanni.tolstrup@randers.dk

Souschef
Sasia Rosenkilde Jeppesen
Telefon: 8915 7682
Mobil: 2056 3480
E-mail: Sasia.Rosenkilde.Jeppesen@randers.dk

Integration

Afdelingsleder
Kim Fogh Rasmussen
Mobil: 5146 9639
E-mail: Kim.Fogh.Rasmussen@Randers.dk 

Udviklingshuset

Afdelingsleder
Per Damgaard Petersen
Mobil: 3055 2782
E-mail: per.damgaard.petersen@randers.dk

Souschef
Suvada Kasumovic
Mobil: 2399 2297
E-mail: Suvada.Kasumovic@randers.dk

Souschef
Nanna Thorn Poulsen
Mobil: 6113 3397
E-mail: Nanna.Thorn.Poulsen@randers.dk

Uddannelseshuset

Afdelingsleder
Pia Bendtzen
Telefon: 8915 7951
Mobil: 2939 1517
E-mail: pb@randers.dk

UU Randers

Afdelingsleder
Morten Skivild
Telefon: 2934 4933
E-mail: morten.skivild@randers.dk

Læs om UU Randers og uddannelsesvejledning her.

Sprogcentret

Souschef
Hanne Haahr Jensen
Telefon: 8915 7704
Mobil: 2487 6619 
E-mail: hanne.haahr.jensen@randers.dk

Centerchef
Torben Bugge
Telefon: 8915 7705
Mobil: 5156 2080
E-mail: Torben.bugge@randers.dk

Læs om Sprogcentret her.

Borgerservice

Afdelingsleder
Birthe Andersen
Telefon: 8915 1700
Mobil: 5156 2168
E-mail: b.andersen@randers.dk

Læs om forskellige ting Borgerservice kan hjælpe med her.